29.

Pro / 2023

Zpět

Jestli někdo umí skvěle zahrady, soukromé i veřejné, je to právě Ferdinand Leffler

A navíc o vztahu k nim a přírodě umí i poutavě vyprávět. Poslechněte si nový podcast magazínu Forbes, kde autor zahrad i nového parku Barrandez-Vous přibližuje své začátky, fungování Flery i aktuální novinky. 

Jestli někdo zná zahrady českých miliardářů, je to Ferdinand. Když totiž vyslovíte nějaké jméno ze stovky nejbohatších Čechů, je téměř jisté, že to byl právě Lefflerův atelier Flera, který za podobou jeho zahrady stojí.

https://forbes.cz/zahrady-miliardaru-otevrely-dvere/

A co říká o spolupráci s TOP ESTATES? 

"Naším dlouholetým partnerem, se kterým spolupracujeme už na několikátém mimořádném počinu, je i developerská skupina Top Estates. Je to partner, který dbá na výjimečnou architekturu, kvalitní design a uvědomuje si, že zeleň může být právě tím rozdílovým hráčem v úspěšnosti projektu. V bratislavském downtownu s nimi aktuálně spolupracujeme na projektu Portum Towers. K mrakodrapům, na jejichž interiéru se podílela i Eva Jiřičná, tvoříme park, který jsme si pojmenovali Pod korunami stromů. Ruch města a váhu betonu vyvažujeme divokou zelení a vzrostlými stromy. Vidím stále zřetelněji, že kromě nich jsou pro veřejný či poloveřejný prostor podstatné i právě dobře vyladěné trvalky", popisuje Ferdinand Leffler z Atelieru Flera.

 

Obrázek článku

 

Jak spolupráci s Ferdinandem Lefflerem přibližuje Petr Teplý za developerskou skupinu? 

"Spojení Top Estates s Ferdinandem nám dává smysl od prvních staveb. Do každého developerského projektu se snažíme přinést originální koncept nejen co se týče architektury, designu a potenciálu lokality, ale i bohatého zastoupení zeleně ve veřejném prostoru, což se nám společně s Flerou podařilo u každého z nich. Ať už to byly visuté zahrady rezidence Sakura, unikátně řešený park nového projektu Barrandez-Vous s amfiteátrem, komunitní kaskády Barrandovské zahrady, zelená budova Woko v Brně nebo park Pod korunami stromů, právě vznikajícího rezidenčního komplexu Portum Towers v moderním downtownu Bratislavy. Snažíme se společně vytvářet místa, kde se bude lidem dobře žít nejen v soukromí svých zahrad a teras, ale i venku, kde mohou společně trávit čas obklopeni zelení a rozkvetlými stromy" vysvětluje Petr Teplý.

Obrázek článku

PETR TEPLÝ, zakladatel developerské skupiny TOP ESTATES

Více o všech projektech https://www.topestates.cz/