07.

Pro / 2022

Zpět

Barrandez-Vous je nejlepším rezidenčním projektem v ČR i za rok 2022

Celkově rezidenční projekt získal již páté ocenění a stává se tak nejúspěšnějším projektem developerské skupiny Top Estates. 

Hlavními autory architektonického návrhu jsou Erika a Vladimír Vašutovi z Under-construction architects a tým Ferdinanda Lefflera z Atelieru Flera, na projektu spolupracovali také Machar Teichman architects a Atelier Habina.  

Vyhlášení výsledků soutěže Estate Awards 2022 proběhlo na slavnostním galavečeru v prostorách Rajské zahrady kláštera Gabriel Loci a ocenění převzali zástupci developerské společnosti Top Estates a architekti projektu. 

A jak hodnotila Barrandez-Vous odborná porota?  

"Jednoznačně představuje nejlepší rezidenční projekt letošního ročníku Estate Awards. Jednou z mnoha silných stránek projektu je práce s veřejným prostorem. I proto se porota rozhodla udělit projektu také Cenu za veřejný prostor a urbanismus. Jednotlivé sekce projektu mají dostatečný odstup, takže nabízí dostatek soukromí a pohodu bydlení." 

"Od začátku jsme se snažili vytvořit opravdu velkorysý projekt, jak z pohledu kvality a vysokého standardu bytů, ale i veřejného prostoru. Na rozlehlém pozemku mezi jižním a severním domem vznikl nový park s velkým množstvím zeleně, se vzrostlými stromy a tisíci rostlinami, který poskytne několik míst pro trávení volného času i dostatek prostoru pro relax. Do prostoru parku je zakomponovaný unikátní kamenný amfiteátr, dřevěné herní prvky, dětské hřiště i venkovní lavice v originálním designu. Na projektu Barrandez-Vous jsme spolupracovali se špičkovými architekty Erikou a Vladimírem Vašutovými z ateliéru Under-construction architects a Ferdinandem Lefflerem z Ateliéru Flera, díky nimž vznikla originální myšlenka propojení parku plného zeleně s organickým tvarem architektonického návrhu budov. Výsledná kvalita celého projektu je zásluhou také našeho skvělého týmu a máme velkou radost z obou ocenění”, říká Petr Teplý, zakladatel developerské společnosti Top Estates. 

"Naší filozofií je vždy komplexnost. Nejenom projekt navrhnout, ale také kvalitně postavit.  
Díky tomu, že naše projekty stavíme sami formou construction managementu, máme nejen mnohem větší volnost při realizaci, ale především detailní kontrolu nad celou stavbou i náklady a můžeme rychleji reagovat na případné změny. Vše zastřešuje náš tým profesionálů, kterým patří velké díky. Vítězství Barrandez-Vous v obou kategoriích nám udělalo velkou radost a je pro nás další motivací do budoucna stále stavět architektonicky výjimečné projekty a vytvářet místa, kde se bude lidem dobře žít”, doplňuje Dušan Dvořák, zakladatel developerské společnosti Top Estates.