25.

Čvc / 2023

Zpět

Věděli jste, kdo se v rezidenčním komplexu Barrandez-Vous stará o údržbu zeleně?

 

Když jsme v areálu parku zastihli usměvavé zahradní specialisty společnosti strommy.cz, zeptali jsme se, jak vnímají Barrandez-Vous a užili si s nimi fajn chvilku povídání.

"Realizovat zahrady, parky a zeleň podle návrhu Ferdinanda Lefflera a Atelier Flera je radost. Líbí se mi jejich přístup k přírodě, baví mě sledovat i Ferdinandovy zahrady. A tady je mají všichni obyvatelé doslova nadosah a pod okny, je tu moc hezky. Nejraději bych už sama začala sázet kytky a bylinky i do zahrad, které patří k pár novým bytům, co ještě nemají své majitele", směje se Klára.

"Snažíme se tvořit krajinu, obnovovat ji a vracet do ní život. I tam, kde byste to nečekali. V této lokalitě Prahy je krásná příroda i lesy v blízkosti, ale je výjimečné, že v Barrandez-Vous je věnováno tolik prostoru výsadbě nové zeleně i na střechách a terasách, včetně závlahy, v areálu mezi bytovými domy vznikl úplně nový park s přírodním amfiteátrem. V prvních studiích a hlavně na vizualizacích vypadají většinou všechny projekty nádherně, ale na konci realizace bývá zeleň dost často prvkem, na kterém developeři nakonec šetří. A výsledek je pak zklamáním. Jak pro nás, tak pro nové uživatele. A tady je to úplně naopak. Je vidět, že pro Top Estates Group je zeleň jednou z hlavních priorit. I u dalších jejich projektů. O zeleň se starají ještě další roky po dokončení projektů. Tady se sice ještě všechno rozrůstá, ale výsledek bude za rok, dva, lepší než na všech vizualizacích. Už teď je pobyt v parku radost. I celodenní práce v horkých letních dnech je v pohodě. Díky zajímavé architektuře a promyšlenému umístění stavby dávají objekty i dostatek stínu a podle toho si plánujeme práci, u kterého domu začneme s údržbou zeleně ráno ráno a kde odpoledne", říká Hana.

"Mě nejvíc překvapil klid. Dřív jsem tuto lokalitu blízko frekventované komunikace vnímal úplně jinak, dá se i říct negativně, jsem introvert a bydlím na okraji Prahy, mám rád ticho lesa a přírodu, ze začátku jsem měl vždycky sluchátka. Ale sem jezdím strašně rád, je tu klid a cítíte se tu dobře. Hudbu si už ani nepouštím", říká Petr.

"Já jsem nadšená z výhledů. A to ani nemusíme pracovat na střechách. Jsme na kopci a už z parku krásně vidíte panorama Prahy. To jsem vůbec nečekala. Z bytů musí být super výhled", zasní se Kristýna. 

"Máme za sebou se STROMMY - Zahradní centrum a realizace hodně realizací a vždycky, když se objeví projekt, kde si sami dokážeme představit žít a jezdíme tam rádi, je to bonus k našemu poslání, doslova instalovat přírodu do měst. To nás baví a dává nám smysl. A v Barrandez-Vous se to daří," uzavírá Jana.

Dokázali byste si i vy představit žít v Barrandez-Vous?  
 

Obrázek článku
Obrázek článku