Postup při koupi bytu

Postup při koupi bytu

Výběr bytu

Pokud si vyberete byt na našich webových stránkách www.barrandez-vous.cz, který nejvíce odpovídá Vašim představám o novém domově nebo o zajímavé investiční příležitosti, domluvte si s námi osobní schůzku. Protože výběr bytu není vůbec jednoduchý, mnohdy se jedná o zásadní životní rozhodnutí a navíc cítíme velkou zodpovědnost správně Vás provést výběrem bytů, tak jedině při osobním setkání s naším zkušeným prodejcem Vám můžeme plnohodnotně projekt představit, poradit Vám s výběrem ideálního bytu, navrženými standardy, prezentovat Vám prvky v parku mezi domy a mnoho dalšího.

Rezervace bytu

Pokud se Vám byt zalíbí a Vy byste si nejprve vše rádi promysleli, můžeme společně nejprve provést nezávaznou předrezervaci bytu. Předrezervace bytu může trvat až 5 dnů a Vy za ni nic neplatíte. Pouze Vám dopřejeme potřebný čas k rozhodnutí. Po dobu Vaší předrezervace je u bytu na webu uvedeno „předběžně rezervováno“. Pokud následně potvrdíte svůj zájem o vybranou bytovou jednotku uzavřeme společně Rezervační smlouvu.

Po uzavření Rezervační smlouvy hradí zájemce ve lhůtě do 10 ti pracovních dnů Rezervační poplatek ve výši 230.000,- Kč včetně DPH. Tato částka se stává součástí kupní ceny bytu.

Smlouva o smlouvě budoucí kupní

Následně budeme ve lhůtě dvou měsíců od uzavření Rezervační smlouvy uzavírat Smlouvu o smlouvě budoucí kupní (SSBK). Ve lhůtě do 10 ti pracovních dnů od podpisu SSBK zaplatíte na náš vázaný účet druhou část kupní ceny, a to 10% z celkové ceny bytu a ostatních součástí předmětu prodeje (parkovací stání a sklep).  Do této částky je započtena již zaplacená záloha.

Uzavření Kupní smlouvy

Po celou dobu výstavby již nic neplatíte a pouze sledujete průběh výstavby Vašeho bytu v dohodnutých návštěvách stavby. Kupní smlouva je uzavírána až po dokončení stavby, kdy dojde k vložení prohlášení vlastníka nemovitosti do katastru nemovitostí a k vydání kolaudačního souhlasu.
 

Doplatek kupní ceny ve výši 90% bude uhrazen ve lhůtě do 10 ti pracovních dnů ode dne uzavření kupní smlouvy a bude směřovat na vázaný účet u financující banky projektu (Raiffeisen Bank), případně na jiný jistotní účet dle vašeho výběru, se souhlasem banky.