Barrandez-vous: unikátní rezidenční projekt

Setkejte se v Barrandez-vous: nový rezidenční projekt s parkem či kavárnou nejen pro osudová setkání

Barrandov je historicky spojován s přírodou a českým filmem. V těchto místech vznikl již nespočet příběhů, nad kterými se ve skutečnosti i před filmovým plátnem tajil dech. Příběhy o životě, o přátelství, o lásce a osudových setkáních. A právě ta byla inspirací k vytvoření nového rezidenčního projektu Barrandez-vous. Název spojující jméno lokality a francouzského označení pro romantické schůzky vhodně reprezentuje celý koncept. Bydlení, ve kterém budete mít klid nejen za dveřmi svého bytu, ale i při procházkách v rozlehlém parku jako stvořeném nejen pro romantická setkání.

Místo našeho bydliště a jeho nejbližší okolí hraje důležitou roli v našich životech. Chceme se v něm cítit dobře, chceme se do něj rádi vracet. Je místem, kde se setkáváme s našimi nejbližšími, rodinou a přáteli. Projekt Barrandez-vous zohledňuje tuto ideu při koncepci celého objektu. Klade důraz nejenom na praktičnost a pohodlí, ale přikládá významnou důležitost i prožitku rezidentů při každém kroku či pohledu z okna.

„Naším cílem bylo vytvořit projekt, který bude na dosah centra Prahy a zároveň poskytne obyvatelům dostatek klidu, zeleně a možností relaxace v novém parku. Pojmenovali jsme jej Barrandez-vous – slovní hříčka odkazuje nejen na samotnou lokalitu, ale i na nově vznikající místo pro sousedská setkávání, místo, kde se budou potkávat rodiny s dětmi,“ popisuje Petr Teplý, spoluzakladatel skupiny TOPESTATES, která je developerem projektu.

Projekt je situován na dosah centra Prahy na východním okraji Barrandova mezi ulicemi Kurandové, Kabátové a Borského. Na historickou vilovou zástavbu v těchto místech navázala výstavba moderní s veškerou potřebnou občanskou vybaveností, městskou hromadnou dopravou a s přímým kontaktem se sousedním Prokopským údolím. Barrandez-vous tak bude propojovat minulost, přítomnost a budoucnost místa. Dva domy, severní a jižní, s jasně definovaným architektonickým výrazem, nabídnou novou formu bydlení pro ty, kteří hledají atraktivní a funkčně řešené bytové jednotky ve městě a přitom v těsném kontaktu s přírodou.

„Budujeme místo, které dál ponese svůj cenný historický odkaz. Místo, kde se rezidenti i obyvatelé celého Barrandova budou setkávat v příjemném prostředí a alespoň na chvilku zapomenou na každodenní shon velkoměsta,“ doplňuje Dušan Dvořák, druhý ze spolumajitelů skupiny TOPESTATES, developera projektu.

Rozlehlý park plný zeleně nabídne místo pro odpočinek, ve kterém lze zapomenout na každodenní strasti, ale i pro sportovní aktivity. Venkovní posezení je určeno pro setkávání rodin s dětmi, které zajisté ocení i místa určena přímo pro dětské hry. Součástí parku bude ale i běžecká trať a rezidenti budou mít v pěší vzdálenosti i nedaleký Chuchelský háj nebo přírodní rezervaci Prokopské údolí. Tuto krásnou přírodu lze využít k relaxaci, jízdě na kole či aktivnímu běhu.

Barrandez-vous se skládá ze dvou nízkopodlažních bytových domů. Urbanistické uspořádání klade důraz nejen na maximální využití prostoru, ale i na design a možnost seberealizace. Bytové jednotky budou koncipovány tak, aby si každý z klientů mohl zařídit byt přesně podle svých preferencí. Ať už jde o moderní designové bydlení, nebo byt plný tradičních přírodních materiálů, to vše je v souladu se základem prostorového řešení jednotlivých bytů. První bytový dům bude mít pět nadzemních podlaží, druhý o jedno podlaží méně.

Téměř každý byt má prostor pro svou soukromou venkovní relaxaci. V celém konceptu bylo uvolněno více místa do prostoru balkonů a teras. Velkoformátová okna s výhledem do parku vnesou dovnitř velké množství světla a zintenzivní celkový zážitek z bydlení. Slunce si budou moci rezidenti užít po celý den díky orientaci místností na jednotlivé světové strany. Byty v přízemí mají předzahrádky, které se opticky propojují právě s parkem ve vnitrobloku, byty v ustupujících podlažích mají kromě dřevěné terasy i vyčleněnou část zelené střechy. Propojení s přírodou tak bude velmi intenzivní.

V přízemí se budou nacházet prostory pro obchody a služby. Počítá se i s kavárnou, která poskytne útočiště pro setkání ve dnech, kdy nebude možné využít venkovní prostory. Domy směrem k ulicím budou rytmizované hrou dvou různě velkých oken a fasáda bude v kombinaci hladké bílé a šedé lesklé omítky, doplněná dřevěným obložením v lodžiích.

Rezidenci Barrandez-vous s celkem 169 byty navrhlo architektonické studio Under-Construction, které je autorem celé řady rodinných domů a objektů k bydlení, ale například i části dostavby Letiště Václava Havla. Návrh parku a zeleně vychází od ateliéru Flera. Přípravná fáze stavby projektu Barrandez-vous byla již zahájena, stavba pak naplno propukne na konci léta tohoto roku. Dokončení je naplánováno na začátek roku 2023. Celkové náklady projektu jsou 770 miliónů korun bez DPH.

*PR Článek